Запомнить меня
Співпраця Забули пароль?
23.06.2018 / Статьи

КОМПРЕСІЙНІ ГЕТРИ LORPEN

Lorpen-Gaiters-01

Розбираємося у відмінностях медичної компресії від спортивної.

Медична компресія має 4 класи залежно від ступеня максимальної компресії, яка вимірюється в мм ртутного стовпа.

1-й клас (компресія 18-22 мм рт.ст.) : спадкова схильність, надмірна вага, тривала робота сидячи або стоячи, підняття ваги; венозна недостатність у початковій стадії, незначне розширення вен.

2-й клас (23-32 мм рт.ст.) : варикозна хвороба без трофічних порушень, після операції на венах, профілактика тромбозу і емболії, венозна недостатність під час вагітності.

3-й клас (34-46 мм рт.ст.) : варикозна хвороба з трофічними порушеннями, лімфовенозна недостатність, посттравматичний набряк.

4-й клас (> 49 мм рт.ст.) : тромбоз глибоких вен, слоновість нижніх кінцівок.

Компресійні вироби будь-якого класу виписуються лікарями флебологами для профілактики і лікування венозної недостатності.

Спортивна компресія відповідає 1-му і 2-му класу медичної компресії. Вона не вимагає консультації і рецепта лікаря.

 

У грамотно виготовлених спортивних гольфах і гетрах тиск має бути градуйованим, тобто, ступінь компресії повинна знижуватися за напрямком вгору – від щиколотки до коліна. Пов'язано це з тим, що для подолання сили гравітації крові з нижньої ділянки ноги потрібно більше зусиль, ніж з верхнього.

Lorpen-Gaiters-02

Звідки з'явилася компресіонка? Важко точно визначити, коли спортивний світ почав сходити з розуму від компресійного одягу. Але є один цікавий випадок - у 2001 році зірка NBA, Аллен Айверсон, заробив 51 очко в грі, напередодні надягнувши компресійний нарукавник на праву руку. Особистий лікар Айверсона сам спорудив той компресійний нарукавник для лікування опухлого, ураженого бурситом ліктя Аллена. До кінця невідомо, наскільки вплинув нарукавник на настільки високий результат гри, але інші баскетболісти вирішили змавпувати. Потім тенденція поширилася і на інші види спорту...

Lorpen-Gaiters-03

Як і більшість тенденцій, які приходять і відхлодять зі спорту, науці необхідно деякий час, щоб наздогнати практику. Коли компресія стала популярною в якості потенційного засобу для підвищення працездатності м'язів, було дуже мало опублікованих звітів стосовно її ефективності. На сьогоднішній день відомо небагато, але все ж.

 

  • Компресія означає менше роботи, необхідної стабілізаторам м'язів для підтримки балансу.
  • Покращує кровообіг, і ноги здаються легшими.
  • Під час тренувань на витривалість,  особливо інтервальних, знижується ризик розриву ахіллу або його прогресування.
  • Скорочує зайві коливання м'язів, тобто осциляцію, тим самим сприяючи зниженню витрат енергії.
  • Допомагає сухожиллям контролювати рух ніг, особливо у фазі перенесення кінцівки (фаза «польоту»).
  • Знижує ударне навантаження на м'язи на 27%.
  • Затримує лактат в м'язах, тим самим знижуючи його потрапляння в кров.
  • Покращує процес відновлення, особливо у людей з низьким пульсом під час  відновлення.
  • Зменшує у метеозалежних людей больові відчуття в ногах через зміну погоди або магнітні бурі.
  • Зменшує хворобливі відчуття при набряках, венозній недостатності, синдромі втомлених ніг.

 

 Якщо ви скептик по натурі, і компресія для вас не більше ніж маркетинг, то вас можуть зацікавити наступні практичні поради щодо використання компресійних гетр:

- захист механічний: вони захищають Ваші ноги від подряпин, садин і таких дрібних неприємностей, як отруйний плющ, колючки, гілки чагарників;

- зменшує набряклість: компресійна білизна зменшує набряки, особливо у людей, які проводять багато часу на ногах, а також страждають від низького артеріального тиску (через низький тиск рідина збирається в ногах – звідси набряклість)

- тепло: в дні, коли погода може швидко змінюватися з холодної на теплу, дозволяє вдягти вам шорти, а не тайтси;

- захист від бруду: бруд залишається не на ногах, а на гетрах.

 

В останні роки компресійний одяг стає все популярнішим серед любителів спорту. Бігуни люблять його  за те, що він знижує коливання м'язів під час бігу і забезпечує тонус; трейлранери  особливо цінують його захисну функцію. Любителям потягати залізо в тренажерці він подобається тим, що забезпечує додаткову підтримку стабілізаторів, що важливо під час підйомів важкої ваги.

 

Компресія для відновлення. Всім спортсменам відома одна прописна істина: «Сильнішим стаєш не під час тренування, а під час відпочинку». Відновлююча екіпіровка володіє більш високим ступенем компресії, ніж тренувальна або змагальна, тим самим допомагаючи швидше виводити продукти розпаду і сприяючи активному надходженню поживних речовин в м'язи. Однак її не слід використовувати під час занять спортом і змагань, т. к. робочі м'язи не можуть бути задіяні в повній мірі для виконання поставлених перед ними високих цілей. Тим не менш, якісне відновлення має прямий зв'язок з поліпшенням спортивної форми в довгостроковій перспективі.

 

Рекомендації по застосуванню. Хоч максимально рекомендований час перебування у компресійному одязі становить 24 години, виходити на цю тривалість необхідно поступово. Почніть з 2 годин і послідовно збільшуйте час перебування до півгодини. Після тривалого використання також робіть перерву не менше доби. Важливо пам'ятати, що якщо ви використовуєте компресію під час змагань і тренувань, то 24 години відраховуються від часу початку застосування, а не з моменту старта чи фінішу активності.

 

Рекомендації по підбору. Обираючи компресійні гетри, слід врахувати декілька деталей: - відповідність стандартам: компресія має бути градуйованою; - склад тканини: тканина має бути не тільки досить тугою, щоб забезпечувати компресійний ефект, але й еластичною; - розміри: щоб визначити розмір гетр, потрібно виміряти окружність гомілки і окружність литки. Найкраще робити виміри вранці, відразу після пробудження, на відпочивші ноги, поки ще не збільшилася набряклість. Потім порівняєте Ваші показники з таблицею розмірів. Пам'ятайте, гетри повинні стискати м'язи, але не перетискати. Якщо ви відчуваєте дискомфорт, вам потрібний більший розмір. Візерунок: наявність безлічі складних візерунків може залишати "відбитки" на ваших ногах. Важливо щоб подібні малюнки  не доставляли неприємних відчуттів. Зверніть увагу на виворіт візерунка. Якщо він гладкий, то глибоких слідів на ваших ногах залишатися не повинно.

 

Гетри мають ряд істотних переваг перед гольфами: вони довговічніші, оскільки не труться об взуття, можуть служити декілька років; вимагають меншого числа прань і таким чином, не втратять еластичності; мають скорочений ряд розмірів, що вигідно як для продавця, так і для покупця. Продавцю немає необхідності тримати широку розмірну сітку. Покупцеві з великим розміром ноги, але з худою литкою (чи навпаки) важко підібрати компресійні гольфи за розміром. Простіше купити окремо шкарпетки і гетри. Можна відновлюватися в компресійних гетрах і при цьому зняти шкарпетки, щоб дати ногам "подихати".

Гетри з технологією Anatomically Balanced Compression, представлені в колекції Lorpen, забезпечують підтверджену медичними сертифікатами градуйовану компресію від 30 мм. рт.ст. на щиколотці до 20 мм рт.ст. на задній частині гомілки.

Гетри Lorpen мають високий вміст лайкри (28%), що дозволяє краще облягати литки і запобігає утворенню складок. Крім цього, технологія плетіння Lorpen враховує анатомію ніг. Плетіння на задній частині гомілки враховує її опуклість (литкові м'язи) порівняно з плоскою передньою частиною гомілки.

 

Рекомендації щодо використання та догляду. Вдягати гетри варто на суху чисту шкіру. Для більш зручного одягання і продовження терміну експлуатації компресійних гетр, спочатку виверніть їх навиворіт, потім протягніть нижню частину гетр через щиколотку, а далі, вивертаючи лицьову частину назовні, рівномірно розподіліть гетри на литках. Тягнути за верхню частину гетр не рекомендується, так як це приведе до погіршення компресійного ефекту.

Рекомендовано делікатне прання спеціальними миючими засобами для спортивної білизни при температурі не вище 30°С. В підвішеному стані або на гарячій трубі сушити гетри не варто. Розкладіть їх на рівній поверхні і дайте висохнути природним шляхом. При дотриманні всіх правил по догляду ваші компресійні гетри прослужать багато років і будуть берегти ваші ноги.